Real Madrid

Bilety Real Madrid Sezon 2018-19

Tutaj możesz zobaczyć program meczów Real Madryt na stadionie Santiago Bernabeu na ten sezon. Sprzedajemy bilety na wszystkie mecze Real Madryt na stadionie macierzystym w ramach rozgrywek La Liga, Pucharu Hiszpanii oraz rozgrywek europejskich. Przeczytaj więcej o Real Madrid tutaj

Real Madrid CF został założony w 1902 roku w wyniku fuzji dwóch innych klubów z Madrytu. Już w 1905 roku drużyna zdobyła swoje pierwsze trofeum, gdy pokonała Athletic Bilbao w finale Pucharu Hiszpanii.

Dawniej piłka nożna nie była zglobalizowana. Jeżeli ktoś chciał zobaczyć mecz piłki nożnej, musiał udać się na najbliższy stadion, by obejrzeć zmagania lokalnej drużyny. Nikt nie oglądał meczów innych lig z innych krajów.

Później jednak rozgrywki zaczęły być transmitowane w czarno-białych telewizorach, a Real Madryt, znany jako „Los Merengues”, stał się sławny na całym świecie. Drużyna latami budowała swoje imperium i powoli, ale skrupulatnie podbijała świat piłki nożnej.

Real Madryt nie jest największym i najbogatszym klubem świata (choć niewiele mu brakuje do tego miana), lecz z całą pewnością stanowi drużynę o najlepszej reputacji.

Jednym z powodów, dla których Real Madryt jest tak dobrze znany, jest projekt Galacticos. Odnosi się on do zespołu supergwiazd, uformowanego w sezonie 2002/03. W tamtych czasach szatnia Realu Madryt na potężnym stadionie Santiago Bernabéu była pełna światowej klasy piłkarzy. Przewijały się w niej takie gwiazdy, jak David Beckham, Figo, Ronaldo, Roberto Carlos, Raúl, Zidane i Michael Owen. Dzisiaj nawet wymienienie nazwy klubu obok nazwiska piłkarza stanowi największy powód do dumy danego gracza.

W 2018 roku Real Madryt po raz drugi w ciągu dwóch lat przeszedł do historii futbolu, wygrywając trzecią z rzędu Ligę Mistrzów. Po tym sukcesie zespół opuścił menadżer Zidane, zaś Cristiano Ronaldo przeniósł się do Juventusu. Mimo tego zespół z pewnością spróbuje wygrać czwartą Ligę Mistrzów i zdetronizować klub Barcelony, będący mistrzem La Ligi.

Real Madrid

Mecze 2018-19

Sezon się zakończył. Sprzedaż biletów na następny sezon będzie prowadzona od czerwca do sierpnia.


Arena info Santiago Bernabeu. PilkaMadryt.pl

Arena info
Santiago Bernabeu

Plan stadionu/miejsc, Santiago Bernabeu Plan stadionu/miejsc Plan stadionu/miejsc Santiago Bernabeu

Pojemność
80.000

Adres
Avenida Concha Espina 1,
28036 Madrid
Spain
Wyświetl mapę, Santiago Bernabeu Wyświetl mapę

Wyświetl mapę, Santiago Bernabeu

Metro
Linia 10 (stacja Santiago Bernabeu)

Autobusy
14, 27, 40, 43, 120, 147 i 150

 
22 397 91 68 22 397 91 68 e-mail e-mail
Koszyk